تشخیص مکمل تقلبی از اصل | 1403

تشخیص مکمل تقلبی از اصل

تشخیص مکمل تقلبی از اصل

امروزه با پیشرفت فضای مجازی و دنیای تکنولورژی فروش کالاهای قاچاق غیر معتبر طبیعتا زیاد خواهد شد که در کشورمان فروش این کالا متاسفانه به صورت عمده ای زیاد شده است.حال با این وجود باید بتوانیم در تشخیص مکمل تقلبی از اصل عاجز نمانیم.

در این مقاله قصد داریم نحوه تشخیص مکمل تقلبی از اصل را آموزش دهیم:

 

تشخیص مکمل تقلبی از اصل

تشخیص مکمل های فیک و تقلبی با کمی تأمل و اهمیت موضوعی بسیار ساده است که به چند روش تقسیم بندی خواهد شد.

شاید با خودتان بگویید با خرید از جاهای معتبر اعم از داروخانه یا فروشگاه های با مجوز وزارت غذا و دارو دیگر با این مشکل سروکله نخواهید زد اما بهتر است در تشخیص کالای بی کیفیت و تقلبی عاجز نباشید و می توانید مانند یک ورزشکار حرفه ای مکمل تقلبی را اصل تشخیص دهید.پس با ما در این مقاله همراه باشید.

 

راه های تشخیص مکمل تقلبی از اصل:

1.درپوش محصول

 

لطفا دقت فرمایید بعد از باز کردن محصول اگر در پوشی که روی محصول چسبانده شده است تا از نفوذ هوا و میکروب جلوگیری نماید دارای روزنه و یا به صورت غیرتمیز چسبانده شده است از اصالت محصول باید شک کنید زیرا این لیبل هارا در کارخانه به صورت دستگاهی روی درپوش محصول می چسبانند و کمتر دیده شده است که دستگاه لیبل را به صورت نامتقارن روی درپوش بچسباند.

به این شکل:

تشخیص مکمل تقلبی از اصل
تشخیص مکمل تقلبی از اصل

 

حال اگر بعد از بازکردن محصول درپوش با رعایت مورد بالا روی محصول بود باید به شکل ظاهری آن توجه کنید زیرا درپوش هایی که کارخانه روی محصول می چسباند دارای جنس خاص و لوگو خود محصول می باشد.

به این صورت:

 

تشخیص مکمل تقلبی از اصل
تشخیص مکمل تقلبی از اصل

 

بعد از اینکه این موارد بالا را رعایت کردید و بدون مشکل بود باید به لیبل روی محصول دقت فرمایید.

 

2.لیبل روی محصول

بهترین روش برای تشخیص مکمل های تقلبی از اصل توجه به کیفیت لیبل محصول و کد 16 رقمی موجود در روی محصول می باشد.

اگر لیبا محصول دارای چاپ بی کیفیت، اطلاعات اشتباهی، تغییر رنگ لیبل محصول باشد باید دقت بیشتری در خرید محصول به خرج دهید.

اگر می خواهید از اصل بودن محصول و مطمئن بودن محصول اطمینان حاصل فرمایید باید کد 16 رقمی موجود در روی محصول را که وزارت غذا و دارو روی محصول چسبانده است را به ۲۰۰۰۸۸۲۲ ارسال نمایید.

 

Sport Supplement | AlidaruSport Supplement | Alidaru

 

اگر علاقه به مقاله تأثیر ترامادول در بدنسازی دارید کلیک کنید.

 

3.توجه به هولوگرام روی محصول

سومین راه برای تشخیص اصل بودن مکمل خریداری شده توجه به هولوگرام روی محصول می باشد.

اگر مکملی که می خرید شرکت از اولین روز تولید روی محصول هولوگرام خود را چسبانده باشد پس آن هولوگرام برای همیشه در روی محصولات آن شرکت دیده خواهد شد.

اگر در حین خرید محصول همان شرکت، هولوگرام را مشاهده نکردید باید در اصالت کالا شک کنید.

 

4.لیبل سیب سلامت

همیشه توجه کنید که برای اینکه در دام سودجویان نیوفتاده باشید بهتر است از مکمل های داروخانه ای استفاده نمایید زیرا مکمل های داروخانه ای دارای لیبل وزارت غذا و دارو می باشد و در کنار این لیبل، لیبل سیب سلامت موجود می باشد که شما اطمینان خاطر حاصل می فرمایید که این محصول بدون هیچ گونه مواد مضری تولید شده است.

پس در حین خرید مکمل های داروخانه ای هم باید به لیبل سیب سلامت توجه کتید.

Sport Supplement | Alidaru

5.کد شناسایی LOT روی محصول یا زیر قوطی محصول

قبل از خرید مکمل ورزشی باید به روی محصول دقت فرمایید زیرا بسیازی از شرکت ها دارای سامانه ای هستند که می تواند محصول را به صورت آنلاین شناسایی کند.

 

6.طعم، بو و رنگ محصول

اگر شما مشتری دائم مکمل ها هستید باید طبیعتا یک نوع مکمل مصرف نمایید یاهم آنقدر مکمل مصرف کرده اید با تغییر جزئی رنگ، بو و طعم محصول متوجه تغییرات خواهید شد.

اگر چنین تغییراتی را حس کردید باید دقت فرمایید که مکمل تقلبی مصرف نکنید.

 

7.توجه به قیمت محصول

با توجه به شرایط فعلی بازار تمامی قیمت های موجود رو به افزایش است.حال شما فرض کنید مکمل از جایی تهیه کرده باشید اختلاف قیمت به شدت زیاد به نظر می رسد.شما فرض کنید مکملی که خریداری کرده اید یک مبلغ X تفاوت قیمت دارد که به نظر معقول نمی آید.اکثر مکمل های فیک چون حاشیه سود زیادی برای افراد فروشنده دارد به همین دلیل از تخفیف زیادی برخوردار خواهید شد تا این تخفیف شما را گریبان گیر خود کند و از خرید خود راضی باشید.

افراد سود جوی فیک فروش به دلیل اینکه بتوانند محصولات خود را در زمان کمتری به فروش برسانند تخفیف نا معقولی در فروش به شما خواهند داد.

 

کلام آخر:

در خرید محصولات مکملی ورزشی باید به شدت دقت به خرج دهید زیرا مصرف محصول بی کیفیت به بدن و بافت عضلانی شما آسیب جدی وارد خواهد کرد حال این خوشبینانه ترین حالتی بود  که به عرض شما رساندیم اگر فردی دارای بیماری خاصی مانند کلیوی باشد خسارات جبران ناپذری به بدن شما خواهد رساند.

خواهشمندیم در خرید محصولات مکمل ورزشی از داروخانه ها یا فروشگاه های دارای مجوز خریداری کنید.

Alidaru
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *