بهترین مکمل برای افزایش وزن افراد لاغر | علی دارو 1403

بهترین مکمل برای افزایش وزن افراد لاغر
بهترین مکمل برای افزایش وزن افراد لاغر
بهترین مکمل برای افزایش وزن افراد لاغر

بهترین مکمل برای افزایش وزن افراد لاغر

 

اگر شما هم فردی هستید که از لاغری زیاد رنج می برید و به دنبال مکمل برای افزایش وزن هستید پیشنهاد میکنیم با ما در این مقاله همراه باشید.

بسیاری از افراد که از لاغری زیاد برخوردار هستند با مصرف مکمل های ذیل توانسته اند به وزن ایده آل خود در زمان معین و با رعایت رژیم های غذایی درکنار مصرف این مکمل ها برسند.

باید به این مورد توجه کنید که برای رهایی از لاغری تنها رعایت رژیم های غذایی کار آمد نبوده و باید درکنار این رژیم های غذایی، از مکمل های ورزشی نیز استفاده کنید تا روند درمان لاغری به خوبی ادامه یابد و شما در نیمه راه دلسرد نشوید.

 

چند نوع تیب بدنی داریم؟

اگر بخواهیم علمی تر به بررسی این مورد بپردازیم باید ابتدا شما به تیپ بدنی خود بپردازید.در علم و اصول بدنسازی انسان ها دارای سه تیپ بدنی هستند که شامل:

 1. اکتومورف که به اندام لاغر و باریک گفته می شود.
 2. مزومورف که به اندام عضلانی و متناسب گفته می شود.
 3. اندومورف که به اندام های چاق و درشت گفته می شود.

 

حال اگر اندام شما از نوع اکتومورف باشد باید حتما تا آخر این مقاله با ما باشید.

در تیپ بدنی اکتومورف مهم نیست فرد مورد نظر در روز چقد فعالیت دارد یا اصلا کلا بدون فعالیت باشد در هر صورت بدن این فرد از رشد و افزایش وزن خود عاجز می ماند که برای حل این مشکل هم در پایین مکمل هایی معرفی خواهیم کرد که می تواند شما را در رسیدن به اندام ایده آل یاری رساند.

 

بهترین مکمل برای افزایش وزن افراد لاغر

 

مکمل وی پروتئین

ازآنجایی که دریافت پروتئین در بدن برای عضله سازی بسیار نیاز است باید درکنار رژیم غذایی خود از مکمل های پروتئینی نیز استفاده نمایید زیرا مقدار تولید پروتینی که بدن به طور طبیعی تولید می کند برای ساخت عضله مد نظر کافی نیست.
یکی از بهترین گزینه ها از مکمل برای افراد لاغر، انتخاب یک وی پروتئین عالی می باشد.مکمل وی پروتئین سرشار از آمینواسید و کالری می باشد که افراد لاغر را در عضله سازی و افرایش وزن به شدت کمک خواهد کرد.

 

به دلیل وجود آمینواسید های مورد نظر در مکمل پروتئین، فرایند تولید پروتئین افزایش می باید و با افزایش پروتئین بدن رشد و ساخت عضلات در بدن شما رو به افزایش می گذارد.

برای مشاهده مکمل های پروتئین کلیک کنید.

 

مکمل کراتین

یکی دیگر بهترین مکمل برای افزایش وزن افراد لاغر کراتین می باشد.کراتین مولکولی است که به طور طبیعی در بدن تولید میگردد.تحقیقات نشان داده است مصرف مکمل کراتین باعث افزایش 48درصد سطح کراتین عضلانی شده و این عمل باعث می گردد تا قدرت عضلانی شما با تبدیل کراتین به فسفو کراتین قدرت و انرژی عضلانی شما در حین تمرین افزایش یابد.

مکمل کراتین، یک مکمل محبوب بین ورزشکاران از اول تا الان بوده که با مصرف آن تغییر حجم عضلانی خود را کاملا حس خواهید کرد.

فرد مورد نظر با مصرف کراتین کمک میکند تا محتوای آب سلول های ماهیچه ای بدن خود بالا رفته و همین امر باعث متورم شدن عضلات در بدن می شود که در نهایت طی این فرایند سیگینال های افزایش حجم در بدن ایجاد می شود.

اگر بخواهیم ساده تر به این قضیه بپردازیم، کراتین، ماده ای است که به طور طبیعی در هر بدن به طور معینی تولید می شود که باعث افزایش حجم و افزایش سطح انرژی عضلانی ما می شود.

بهترین مکمل برای افزایش وزن افراد لاغر

مکمل گلوتامین

یکی از بهترین مکمل ها برای افزایش وزن و حجم چه در ورزشکاران و چه در افراد عادی استفاده از مکمل گلوتامین است.

شاید باور نکنید اما مکمل گلوتامین یکی از بهترین آمینواسیدی که 60درصد از عضله شما را تشکیل می دهد. افرادی که دچار برخی بیماری ها هستند این مکمل توسط پزشک تجویز میگردد.

حتما شما هم بعد از تمرین بدنسازی بدنتان به شدت سست می شود و یا استقامت بدنتان کاهش پیدا می کند.این به دلیل پایین آمد سطح گلوتامین در بدن شما می باشد.

وظیفه مکمل گلوتامین در بدن بدین صورت است که از روند کاتابولیسم و تحلیل عضلات شما جلوگیری می کند و اگر دچار بیماری های زیر شدید مطمئن باشید مکمل گلوتامین به کمک شما خواهد آمد:

 

 1. استرس
 2. اظطراب
 3. پایین آمد استقامت بدن
 4. کاهش حجم و رشد عضله
 5. سرگیجه
 6. ریکاوری بدن بعد از ورزش

به یک نکته اشاره کنیم:

اگر فردی لاغر هستید، یکی از دلایل لاغری بیش از حد شما می تواند دلیلی مانند استرس و اظطراب باشد که توصیه می گردد از خواص این مکمل بی خبر نمانید.

 

برای خرید و مشاهده محصولات مکملی گلوتامین کلیک کنید.

 

فواید گلوتامین در بدن سازی:

 • تسریع ریکاوری بعد از تمرین
 • تسریع بهبود زخم
 • کاهش استرس
 • جلوگیری از روند و کاهش روند کاتابولیسم بدن
 • عضله سازی
 • در برخی موارد چربی سوزی
 • کمک به سلامت مغز شما
 • بهبود روند و سلامت دستگاه گوارشی

 

مکمل گینر

اگر شما به دنبال ورزش بدنسازی هستید یا فردی هستید که از نظر تناسب اندام لاغر هستید حتما اسم مکمل گینر را شنیده اید.اگر بخواهیم بهتر تعریف کنیم گینر مکملی است برای تکمیل رژیم غذایی.

گینر ها اصولا به دو دسته تقسیم می شوند:

 • گینر برای افزایش وزن
 • گینر برای افزایش حجم

یک گینر خوب باید حاوی اسیدآمینه های لازم،کربوهیدرات و مواد معدنی و ویتامین های لازم باشد تا شما را در فرایند افزایش حجم و یا افزایش وزن یاری دهد که گینر ها به دلیل داشتن این ترکیبات می تواند شما را از شر لاغری رهایی دهد.

 

برای خرید و مشاهده مکمل های گینر کلیک کنید.

 

بهترین مکمل برای افزایش وزن افراد لاغر
بهترین مکمل برای افزایش وزن افراد لاغر

مکمل کربوهیدرات

همانطور که در بالا اشاره شد مصرف کربوهیدرات می تواند شما را در افزایش وزن و رهایی از لاغری کمک کند اما باید توجه کنید که مصرف کربوهیدرات زمانی برای بدن شما مفید خواهد بود که با توجه به استاندارد های مصرف، استفاده نمایید.کربوهیدرات ها به دلیل داشتن برخی ترکیبات بدن شما از کاهش وزن حفظ می نماید.

چرا کربوهیدرات برای بدن مفید است؟

 • تأمین انرژی بدن شما
 • کنترل و محافظت از برخی بیماری ها
 • کنترل وزن

 

لاغری ویکی پدیا

 

Alidaru
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *